prosinec 2016
troiss.png
19:30
Nezaměnitelný akustický sound – to je pražská worldmusic-jazzová kapela TROISS.

Smyslové, pocitové, propracované a přece jaksi syrové texty. „Bosorkovský” zpěv s obrovskou dynamikou od vyšeptávání ke křiku, velkým rozsahem a nesmírně pestrou paletou tónových odstínů. Neotřelé harmonie a aranže, živelné i něžné rytmy dvou kytar.

Jazzrocková sóla hraná na nylonové struny.

Repertoár kapely tvoří vlastní worldmusic kompozice a jazzové standardy.

Romana Žabková – zpěv

Juro Jašík – kytara

Jano Žabka – kytara
19:30
Josef Mikulka & Jan Pudlák (jazz)
stažený soubor.jpg
19:00
Pravidelné zpívání uzavřené společnosti u piana s promítáním textů na plátno.
MarAdMil_Dadap_pros2016 small.jpg
19:30
Vážení přátelé,

zveme na společný koncert tří hudebníků v hudební kavárně Dadap! Hudebně pestrý, zajímavý a pohodový večer pro Vás připraví Markéta Zdeňková, Milan Matoušek a Adam Pavlíček.

Markéta Zdeňková je jazzová zpěvačka, která si píše vlastní písně s českými texty a doprovází se fenomenálně na kytaru..
poslechněte si zde: http://marketazdenkova.cz/index.php?id=pisnicky

Milan Matoušek je vynikající kytarista, zpěvák a písničkář. Má několik vlastních hudebních projektů a také doprovází Xindla X v jeho kapele. Tento večer se představí sám s kytarou a se svými art rock-folkovými písněmi... poslechněte si zde: https://soundcloud.com/milan-matousek

Adam Pavlíček je pozoruhodný kytarista, který hraje vlastní skladby a aranže pro sólovou kytaru a příležitostně zpívá své písně. poslechněte si zde: http://www.adampavlicek.cz/video/

Vstupné je 100,-Kč,
19.11.15-basnici z uctenky (10) (Large).JPG
19:00
Zveme Vás na literárně hudební večer, který se bude skládat z autorských básní a písní s doprovodem klavíru, propojeno živým slovem.
Åehulka.jpg
20:00
Jirka Řehulka je především folkový písničkář. Letošní rok však podstatnou část svého
vystoupení věnoval prezentaci svých písní ve folk-rockovějším kabátě s uskupením
Malý beat. Mimo jiné v březnu tohoto roku právě v kavárně DADAP. Večer 13. prosince
od 20.00 hod to bude však pouze zpěv a kytara Jirky Řehulky jež rozezní prostory
naší kavárny. I když né tak docela, neboť ho u některých písní doprovodí na druhou
kytaru jeho spoluhráč z Malého beatu Petr Votava. Tak přijďte na chvíli zpomalit
předvánoční tempo a vydechnout si u autorských písní někdy něžných a jindy
zase úsměvných.
ježíš.jpg
20:00
Ještě než přijde opravdový Ježíšek k vám domů , tak ten s kytarou vám bude nadělovat své písničky ve vysočanské kavárně Dadap

https://www.facebook.com/events/1622794021352588/?notif_t=plan_user_invited¬if_id=1478512922245534
DADAP_15_12_16.jpg
20:00
Písničkář Martin Rous prožil jako hudebník, zpěvák a autor zhruba čtvrt století na rockové scéně, kde mj. založil legendární kapelu Sluníčko, ve které začínala Lenka Dusilová, psal texty pro Pancha a po deset let kapelničil a tvořil repertoár skupině Šántí. V roce 2004 se objevuje, souběžně s působením v Šántí, na folkové scéně ve triu Narcis, které působilo zhruba rok a půl. Koncem léta 2005 začíná Martin Rous vystupovat jako folkový písničkář a v květnu roku 2007 se definitivně loučí s rockovou scénou. V jeho moudrých i rozverných písních se ve strunách akustické kytary, ke které se vrátil po více než dvaceti letech s elektrickým nástrojem, šťastně setkává klasické vzdělání na konzervatoři s rockovou zkušeností a folkovým nadšením. V roce 2006 se stává vítězem Notování pod Vyšehradem i dalších soutěží, vyhrává Portu 2006 v Jihlavě. V roce 2007 svůj úspěch opakuje jak v národním kole v Jihlavě, tak v mezinárodním finále Porty v Ústí nad Labem. V roce 2009 vyhrává soutěž o Krtečky na Zahradě v Náměšti na Hané.
14362639_1425159244167003_9107585869711747475_o.jpg
18:00
Večírek taneční školy Jannah
Advent_na_Harfe.jpg
19:30
Literárně-hudební večer
Autoři: Renata Bellingerová
Jarmila Hannah Čermáková
Klára Hůrková
Jakub Zahradník - Hudební doprovod(klavír)
E+T 13.jpg
20:00
Elena Kubičková – esrádž
Tomáš Reindl – tabla

Indická klasická hudba, původně dvorská hudba aristokratických sídel v Indii, zaujme opojnými melodiemi a strhujícími rytmy. Opírá se o komplikovaný systém rág (melodických vzorců) a tál (rytmických vzorců), přesto je do značné míry improvizovaná. Oba hudebníci ji studovali u předních indických mistrů.
http://esraj.taxoft.cz
19:45
Syrový tóny

"Alternativní třebafolk se syrovou akustickou kytarou, hravou basou, nevyzpytatelným akordeonem, smělými membranofony a dalšími perkusemi.
Hrajeme vlastní písničky, ale i zhudebněnou poezii F. Villona, W. Blakea, A. A. Milneho, J. Vrchlického nebo B. Reynka."
http://bandzone.cz/syrovytony

Nina Klestilová a Zdeněk Klestil
"Písničky + výběr z hroznů poesie"